Montaż okien i drzwi

Montujemy i pomagamy w wyborze odpowiednich okien do Państwa domów, montaż okien i drzwi to nasz pasja! Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest na rynku ogromny wybór i nie zawsze podjęcie decyzji jest łatwe, wiec służymy pomocą i naszym doświadczeniem.

Montaż okien tradycyjny
Okna mogą być montowane w systemie tradycyjnym oraz w systemie tzw. ciepłego montażu, przy użyciu materiałów własnych lub powierzonych. Przy oknach jednokomorowych zdecydowanie wystarczające jest zastosowanie tradycyjnego montażu z użyciem dobrej pianki montażowej i z wykonaniem gruntowania wnęki okiennej. Nie wiele osób decyduje się na dodatkowe koszty związane z ciepłym montażem w starych, słabo docieplonych budynkach, wiec często nawet nie proponujemy takiej opcji. Głównie dlatego, aby nie generować dodatkowych kosztów których efekt nie będzie współmierny do całej inwestycji.

Ciepły montaż
Inaczej jest w przypadku obiektów z dobrą izolacją ścian, wtedy rekomendujemy zastosowanie tzw. ciepłego montażu. Czym charakteryzuje się ciepły montaż okien? Do ciepłego montażu okien stosuje się specjalne taśmy i folie dodatkowo uszczelniające miejsca pomiędzy wnęką a oknem i również pomiędzy oknem a wszelkiego rodzaju materiałami wykańczającymi wnękę okienną. Nie jest to bardzo skomplikowane, lecz wymaga pewnego doświadczenia i znajomości fizyki przez firmę która montuje Państwa okna. Wiążą się z tym również dodatkowe koszty, ale dodam, że warto nieco doinwestować aby okna spełniały swoje zadanie.

Firma do montażu okien
Zdecydowanie polecam Państwu zatrudnienie do montażu okien profesjonalną, sprawdzoną, firmę monterską. Monter okien to nie budowlaniec, osoby wyspecjalizowane w danej czynności na bieżąco doskonalą swoje umiejętności i podążają za zmianami w technice okiennej. Dodatkowo powinni umieć Państwu pomóc i doradzić, odpowiadając nieraz na bardzo oczywiste pytania. Nieraz spotykamy się z sytuacjami, w których klienci zakupili wspaniałe okna, ale nie są z nich zadowoleni. To nie wina okien, lecz firmy, która te okna montowała

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz