piątek, 5 lipca 2013

Różnice pomiędzy oknami drewnianymi i plastikowymi

PLASTIK NIE WYMAGA KONSERWACJI
     Bardzo duże znaczenie ma materiał, z jakiego wyprodukowane jest okno. Na naszym rynku można dostać ich dwa rodzaje: okna wrocław plastikowe, okna drewniane. Które z nich będą lepsze? Przede wszystkim, zanim podejmie się decyzję, trzeba się bardzo dobrze zastanowić nad plusami i minusami obu rodzajów okien.
Okna drewniane wyglądają pięknie i są bardzo trwałe, ale ze względu na fakt, że drewno to relatywnie delikatne tworzywo, chcąc zachować je w dobrym stanie, trzeba je regularnie poddawać konserwacji, co może się okazać dość kłopotliwe, jeśli weźmie się pod uwagę czas, który trzeba poświęcić na podobne prace. Może to być zadanie szczególnie kłopotliwe dla laików, którzy nie mają na ten temat odpowiedniej wiedzy i boją się, że coś wykonują źle i odbije się to niekorzystnie na drewnie.
Okna plastikowe z kolei są o wiele tańsze niż okna drewniane i to jest ich zasadnicza zaleta, jaka sprawia, że ludzie się często na nie decydują. Poza tym nie nastręczają one żadnych trudności, jeśli chodzi o ich konserwację, ponieważ plastik tego nie wymaga. Można go szybko umyć wilgotną szmatką. Minusem okien plastikowych w stosunku do okien z drewna może być ich wygląd, na pewno nie można ich porównywać.      Okna drewniane mają jednak o wiele więcej klasy oraz elegancji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz